5 tipů na výběr správného odšťavňovače


Odšťavňovače jsou skvělým způsobem, jak se dopřát vitamíny a minerály, které jsou obsaženy v čerstvých plodech a zelenině. Pokud chcete získat nejvíce z toho, co příroda nabízí, měli byste pořídit správný odšťavňovač. Tento článek vám pomůže se dozvědět více o výběru správného odšťavňovače.

1. Velikost odšťavňovače

Při výběru odšťavňovače je důležité zvážit, kolik pokrmů budete odšťavňovat. Pokud jste větší rodina nebo chcete připravovat velké množství odšťavňovaných potravin, měli byste si pořídit větší odšťavňovač. Naopak, pokud jste menší rodina nebo máte malý počet osob, které budou odšťavňované potraviny jíst, můžete si pořídit menší odšťavňovač.

2. Typ motoru

Typ motoru je důležitým faktorem, který byste měli zvážit. Některé odšťavňovače mají lepší výkon, než jiné. Některé odšťavňovače mají kupříkladu silnější motor, který lépe odstraní šťávu z potravin. Jiné odšťavňovače mají slabší motor, který neodstraní šťávu tak dobře. Proto je důležité zvážit typ motoru, který odšťavňovač má.

3. Škrabka na čištění

Pokud chcete, aby váš odšťavňovač fungoval co nejlépe a dlouho, je důležité, aby měl dobrý systém čištění. Některé odšťavňovače přicházejí s škrabkou na čištění, která vám usnadní čištění odšťavňovače. Díky tomu budete mít lepší výkon odšťavňovače a budete mít lepší výsledky.

4. Nastavitelné rychlosti

Některé odšťavňovače mají nastavitelné rychlosti, které vám umožní přizpůsobit odšťavňovač různým druhům potravin. To znamená, že můžete nastavit rychlost odšťavňovače tak, aby lépe odstranila šťávu z tvrdých plodů a zeleniny. To vám pomůže dosáhnout lepších výsledků.

5. Záruka

Pokud se chcete vyhnout jakýmkoli nežádoucím výdajům za opravy, je důležité zvážit záruku, kterou odšťavňovač nabízí. Některé odšťavňovače mají delší záruku než jiné. Díky tomu můžete být v klidu, protože víte, že jeho oprava bude hrazena v případě, že selže.

Koupě správného odšťavňovače může být náročná, ale pokud budete postupovat podle těchto 5 tipů, měli byste si vybrat odšťavňovač, který vám bude sloužit dlouhá léta. Pro více informací o odšťavňovačích se můžete podívat na Naradi-CZ.cz.